RCH855NP-820K
Mfr.Part #
RCH855NP-820K
Description
FIXED IND 82UH 430MA 400 MOHM TH
Inductance :
82μH
Shape/Size Description :
CYLINDRICAL PACKAGE
Lead/Base Style :
Series :
RCH-855
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Height :
5.5mm
Current Rating :
430mA
Test Frequency :
2.52MHz
Lead Diameter :
0.7 mm
Size / Dimension :
0.307Dia 7.80mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Max DC Current :
430mA
Ferrite
Weight :
900.012311mg
Number of Functions :
1
Current - Saturation :
930mA
Radiation Hardening :
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Datasheets
RCH855NP-820K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD