RCER72J224K5B1H03B
Mfr.Part #
RCER72J224K5B1H03B
Description
CAP CER 0.22UF 630V X7R RADIAL
Height Seated (Max) :
0.374 9.50mm
Size / Dimension :
0.295Lx0.157W 7.50mmx4.00mm
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Automotive
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
0.22µF
Lead Style :
Straight
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Pitch :
5mm
Width :
4mm
Length :
7.5mm