RCER72A683K1K1H03B
Mfr.Part #
RCER72A683K1K1H03B
Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R RADIAL
Capacitance :
0.068μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.5mm
Lead Style :
Formed Leads
Height :
3.5mm
X7R
Voltage - Rated DC :
100V
Composition :
Ceramic
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Mount :
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lead Diameter :
500 µm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lead Pitch :
5.0038mm
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Tolerance :
±10%
Lead/Base Style :
Formed Leads
Length :
4mm