RCER72A681K0K1H03B
Mfr.Part #
RCER72A681K0K1H03B
Description
CAP CER 680PF 100V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Lead Pitch :
5.0038mm
Through Hole
HTS Code :
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
ECCN Code :
EAR99
Series :
RCE
Composition :
X7R
JESD-609 Code :
e2
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
680pF
Width :
2.5mm
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
Lead Diameter :
500 µm
Mount :
Length :
3.6mm
Height :
3.5mm
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Lead Style :
Formed Leads
Tolerance :
±10%
Radial
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Murata Electronics RCER72A681K0K1H03B
RCE 680pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial