RCER72A222K0M1H03A
Mfr.Part #
RCER72A222K0M1H03A
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R
Composition :
Width :
2.5mm
Mount :
2
HTS Code :
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Capacitance :
2200pF
Length :
3.6mm
Height :
3.5mm
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Style :
Formed Leads
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Package / Case :
Radial
Lead Diameter :
500 µm
Series :
RCE
Lead Pitch :
5.0038mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
Ammo Pack
Voltage - Rated DC :
100V