RCER71H683K0A2H03B
Mfr.Part #
RCER71H683K0A2H03B
Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R RADIAL
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
Height :
3.5mm
Applications :
Automotive
Termination :
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Lead Diameter :
500 µm
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Style :
Straight
Dielectric :
X7R
Capacitance :
0.068μF
Mounting Type :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
2.4892mm
Voltage - Rated :
50V
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead/Base Style :
Straight
Length :
3.6068mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Murata Electronics RCER71H683K0A2H03B
RCE 0.068μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial