RCER71H681K0M1H03A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCER71H681K0M1H03A
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 50V X7R RADIAL
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
680pF
Lead Pitch :
5.0038mm
JESD-609 Code :
e2
Applications :
Automotive
Lead/Base Style :
Formed Leads
Length :
3.6mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Tolerance :
±10%
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Width :
2.5mm
Packing Method :
Ammo Pack
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Ratings :
AEC-Q200
HTS Code :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
Radial
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
RCE
Size Code :
Lead Diameter :
500 µm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Style :
Formed Leads
Temperature Coefficient :
X7R
Composition :
Ceramic
Height :
3.5mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated DC :
50V
Pbfree Code :
yes
Murata Electronics RCER71H681K0M1H03A
RCE 680pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial