RCE5C2A9R0D0DBH03A
Mfr.Part #
RCE5C2A9R0D0DBH03A
Description
CAP CER 9PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Stock
10
In Stock :
10
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated DC :
100V
HTS Code :
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Size Code :
1410
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Lead Pitch :
2.4892mm
Length :
3.6mm
Height :
3.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.5mm
Tolerance :
±0.5pF
JESD-609 Code :
e2
ECCN Code :
EAR99
Terminal Pitch :
2.5mm
Capacitance :
9pF
Size / Dimension :
0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
Packing Method :
Ammo Pack
Murata Electronics RCE5C2A9R0D0DBH03A
RCE 9pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial