RCE5C2A270J0DBH03A
Mfr.Part #
RCE5C2A270J0DBH03A
Description
CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Stock
358
In Stock :
358
Size Code :
1410
Size / Dimension :
0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
Width :
2.5mm
Packing Method :
Ammo Pack
Height :
3.5mm
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated DC :
100V
Terminal Pitch :
2.5mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
27pF
Lead Pitch :
2.4892mm
2
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm