RCE5C2A221J0A2H03B
Mfr.Part #
RCE5C2A221J0A2H03B
Description
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL
Stock
990
In Stock :
990
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Pitch :
2.4892mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Termination :
Size / Dimension :
0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
Length :
3.6068mm
Lead/Base Style :
Capacitance :
220pF
Voltage - Rated DC :
100V
Mounting Type :
Through Hole
Max Operating Temperature :
125°C
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Height :
3.5mm
Width :
2.5mm
Murata Electronics RCE5C2A221J0A2H03B
RCE 220pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial