RCE5C2A180J0M1H03A
Mfr.Part #
RCE5C2A180J0M1H03A
Description
CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
3.6mm
ROHS3 Compliant
Packing Method :
Ammo Pack
ECCN Code :
EAR99
Height :
3.5mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Lead Style :
Formed Leads
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Mount :
Size Code :
JESD-609 Code :
e2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
18pF
Lead/Base Style :
Formed Leads
Size / Dimension :
0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
Tolerance :
±5%
10 Weeks
HTS Code :
Width :
2.5mm
Murata Electronics RCE5C2A180J0M1H03A
RCE 18pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial