RCE5C2A100J0A2H03B
Mfr.Part #
RCE5C2A100J0A2H03B
Description
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL
Stock
938
In Stock :
938
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Width :
2.5mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Size Code :
1410
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Height :
3.5mm
HTS Code :
Capacitance :
10pF
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
3.6mm
Packaging :
Bulk
ROHS3 Compliant
Murata Electronics RCE5C2A100J0A2H03B
RCE 10pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial