RCE5C1H6R0D0M1H03A
Mfr.Part #
RCE5C1H6R0D0M1H03A
Description
CAP CER 6PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
6pF
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
HTS Code :
Height :
3.5mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
Automotive
Lead/Base Style :
Formed Leads
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Radial
Packing Method :
Ammo Pack
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Style :
Formed Leads
Length :
3.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Width :
2.5mm
C0G NP0
Murata Electronics RCE5C1H6R0D0M1H03A
RCE 6pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial