RC3225J825CS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RC3225J825CS
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Description
RES 8.2M OHM 5% 1/3W 1210
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
8.2mOhm
Power Rating :
333mW
Construction :
Chip
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
Rated Temperature :
70°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Package / Case :
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C