RC2512JK-075M1L
Mfr.Part #
RC2512JK-075M1L
Description
RES 5.1M OHM 5% 1W 2512
Published :
Feature :
Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
5.1mOhm
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
660.4μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C