RC2512JK-07200KL
Mfr.Part #
RC2512JK-07200KL
Description
RES 200K OHM 5% 1W 2512
Power Rating :
1W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, Embossed, 7 Inch
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Military Standard :
Not
Resistance :
200kOhm
Depth :
3.1mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
660.4μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RC2512JK-07200KL
YAGEO RC2512JK-07200KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 200kOhm, ±5%, -55°C~155°C