RC2512JK-071M3L
Mfr.Part #
RC2512JK-071M3L
Description
RES 1.3M OHM 5% 1W 2512
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
1W
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
1.3MOhm
Tolerance :
±5%
Thick Film
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm