RC2512FK-078K66L
Mfr.Part #
RC2512FK-078K66L
Description
RES 8.66K OHM 1% 1W 2512
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
660.4μm
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
8.66kOhm
Datasheets
RC2512FK-078K66L
YAGEO RC2512FK-078K66L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 8.66kOhm, ±1%, -55°C~155°C