RC2512FK-0768K1L
Mfr.Part #
RC2512FK-0768K1L
Description
RES 68.1K OHM 1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
2010
Resistance :
68.1kOhm
Height :
700μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Surface Mount
Power Rating :
1W
Manufacturer Package Identifier :
RC2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Thick Film
Voltage - Rated :
500V