RC2512FK-074M99L
Mfr.Part #
RC2512FK-074M99L
Description
RES 4.99M OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
4.99MOhm
Voltage - Rated :
500V
Power Rating :
1W
Datasheets
RC2512FK-074M99L
YAGEO RC2512FK-074M99L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 4.99MOhm, ±1%, -55°C~155°C