RC2512FK-0731R6L
Mfr.Part #
RC2512FK-0731R6L
Description
RES 31.6 OHM 1% 1W 2512
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
31.6Ohm
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RC2512FK-0731R6L
YAGEO RC2512FK-0731R6L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 31.6Ohm, ±1%, -55°C~155°C