RC2512FK-0730K9L
Mfr.Part #
RC2512FK-0730K9L
Description
RES 30.9K OHM 1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Voltage - Rated :
500V
Factory Lead Time :
33 Weeks
Manufacturer Package Identifier :
RC2512
Power Rating :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Height :
700μm
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
30.9kOhm
Datasheets
RC2512FK-0730K9L
YAGEO RC2512FK-0730K9L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 30.9kOhm, ±1%, -55°C~155°C