RC2512FK-07255KL
Mfr.Part #
RC2512FK-07255KL
Description
RES 255K OHM 1% 1W 2512
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
255kOhm
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
1W