RC2512FK-0722R6L
Mfr.Part #
RC2512FK-0722R6L
Description
RES 22.6 OHM 1% 1W 2512
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
22.6Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RC2512FK-0722R6L
YAGEO RC2512FK-0722R6L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 22.6Ohm, ±1%, -55°C~155°C