RC2512FK-071K54L
Mfr.Part #
RC2512FK-071K54L
Description
RES 1.54K OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Resistance :
1.54kohm
Max Power Dissipation :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm