RC212-0.3-30M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RC212-0.3-30M
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 30MH 300MA 2LN TH
Stock
941
In Stock :
941
Manufacturer :
Schaffner EMC, Inc.
Product Category :
Common Mode Chokes
Voltage Rating - AC :
250V
RoHS :
Details
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Mounting Type :
Through Hole
Base Product Number :
RC212
Size / Dimension :
0.602" L x 0.291" W (15.30mm x 7.40mm)
Schaffner
Approval Agency :
VDE
Product Type :
Common Mode Chokes
Product Status :
Active
Product Category :
Common Mode Chokes / Filters
Number of Lines :
2
Inductance @ Frequency :
30 mH @ 10 kHz
Filter Type :
Power Line
Inductance :
30mH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Height (Max) :
0.693" (17.60mm)
Package :
Bulk
Current Rating (Max) :
300mA
Brand :
Schaffner
DC Resistance (DCR) (Max) :
2.2Ohm
Series :
RC
Datasheets
RC212-0.3-30M
Schaffner EMC, Inc. RC212-0.3-30M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD