RC1218JK-07510KL
Mfr.Part #
RC1218JK-07510KL
Description
RES 510K OHM 5% 1W 1812 WIDE
Height :
660.4μm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
1W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
510kOhm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RC1218JK-07510KL
YAGEO RC1218JK-07510KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 510kOhm, ±5%, -55°C~155°C