RC1218FK-0773R2L
Mfr.Part #
RC1218FK-0773R2L
Description
RES 73.2 OHM 1% 1W 1812 WIDE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
33 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
73.2Ohm