RC1218DK-07825KL
Mfr.Part #
RC1218DK-07825KL
Description
RES 825K OHM 0.5% 1W 1812 WIDE
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
825kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
33 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
RC1218DK-07825KL
YAGEO RC1218DK-07825KL
RC Series, Thick Film, 825kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C