RC1218DK-07768KL
Mfr.Part #
RC1218DK-07768KL
Description
RES 768K OHM 0.5% 1W 1812 WIDE
Max Power Dissipation :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Resistance :
768kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Published :
Datasheets
RC1218DK-07768KL
YAGEO RC1218DK-07768KL
RC Series, Thick Film, 768kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C