RC1218DK-0771R5L
Mfr.Part #
RC1218DK-0771R5L
Description
RES 71.5 OHM 0.5% 1W 1812 WIDE
Resistance :
71.5Ohm
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RC1218DK-0771R5L
YAGEO RC1218DK-0771R5L
RC Series, Thick Film, 71.5Ohm, ±0.5%, -55°C~155°C