RC1218DK-0764K9L
Mfr.Part #
RC1218DK-0764K9L
Description
RES 64.9K OHM 0.5% 1W 1812 WIDE
Factory Lead Time :
33 Weeks
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
64.9kOhm
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RC1218DK-0764K9L
YAGEO RC1218DK-0764K9L
RC Series, Thick Film, 64.9kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C