RC1218DK-0752K3L
Mfr.Part #
RC1218DK-0752K3L
Description
RES 52.3K OHM 0.5% 1W 1812 WIDE
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
52.3kOhm
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RC1218DK-0752K3L
YAGEO RC1218DK-0752K3L
RC Series, Thick Film, 52.3kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C