RC1218DK-074K7L
Mfr.Part #
RC1218DK-074K7L
Description
RES 4.7K OHM 0.5% 1W 1812 WIDE
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
4.7kOhm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Datasheets
RC1218DK-074K7L
YAGEO RC1218DK-074K7L
RC Series, Thick Film, 4.7kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C