RC1218DK-07453RL
Mfr.Part #
RC1218DK-07453RL
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Description
RES 453 OHM 0.5% 1W 1812 WIDE
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
453Ohm
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Series :
RC
Case Code (Metric) :
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RC1218DK-07453RL
YAGEO RC1218DK-07453RL
RC Series, Thick Film, 453Ohm, ±0.5%, -55°C~155°C