RC1218DK-0743R2L
Mfr.Part #
RC1218DK-0743R2L
Description
RES 43.2 OHM 0.5% 1W 1812 WIDE
Factory Lead Time :
33 Weeks
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Case Code (Metric) :
Resistance :
43.2Ohm
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RC1218DK-0743R2L
YAGEO RC1218DK-0743R2L
RC Series, Thick Film, 43.2Ohm, ±0.5%, -55°C~155°C