RC1218DK-073K57L
Mfr.Part #
RC1218DK-073K57L
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Description
RES 3.57K OHM 0.5% 1W 1812 WIDE
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
3.57kOhm
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
1W
Package / Case :
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Height :
660.4μm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RC1218DK-073K57L
YAGEO RC1218DK-073K57L
RC Series, Thick Film, 3.57kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C