RC1206FR-07820KL
Mfr.Part #
RC1206FR-07820KL
Description
RES 820K OHM 1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated AC :
200V
Power Rating :
250mW
Published :
Resistance :
820kOhm
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
REACH SVHC :
Unknown
Military Standard :
Not
Height :
600μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Resistant
Depth :
1.6mm