RC0603JR-1030KL
Mfr.Part #
RC0603JR-1030KL
Description
RES 30K OHM 5% 1/10W 0603
Thick Film
Resistance Tolerance :
e3
HTS Code :
Power Rating :
0.1 W
Working Voltage :
75V
Max Operating Temperature :
155°C
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel
Tolerance :
5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Rated Temperature :
70°C
Packing Method :
TR, PAPER, 10 INCH
ECCN Code :
EAR99
2
Product Width :
0.8 mm
Product Length :
1.6 mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
30kOhm
Datasheets
RC0603JR-1030KL
YAGEO RC0603JR-1030KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 30kOhm, 5%,