RC0603FR-0763K4L
Mfr.Part #
RC0603FR-0763K4L
Description
RES 63.4K OHM 1% 1/10W 0603
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
63.4kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Military Standard :
Not
Height :
500μm
Mount :
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
EAR99
Voltage - Rated DC :
50V
800μm
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm