RC0603DR-07680KL
Mfr.Part #
RC0603DR-07680KL
Description
RES 680K OHM 0.5% 1/10W 0603
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
680kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RC
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RC0603DR-07680KL
YAGEO RC0603DR-07680KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 680kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C