RC0603DR-073R3L
Mfr.Part #
RC0603DR-073R3L
Description
RES 3.3 OHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
3.3Ohm
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RC0603DR-073R3L
YAGEO RC0603DR-073R3L
RC Series, Thick Film, 3.3Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C