RC0402FR-073M4L
Mfr.Part #
RC0402FR-073M4L
Description
RES 3.4M OHM 1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
3.4mOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±1%