RC0201JR-07750RL
Mfr.Part #
RC0201JR-07750RL
Description
RES 750 OHM 5% 1/20W 0201
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height :
254μm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
Resistance :
750Ohm
Max Power Dissipation :
50mW
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RC
Datasheets
RC0201JR-07750RL
YAGEO RC0201JR-07750RL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 750Ohm, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~125°C