RC0201FR-079R09L
Mfr.Part #
RC0201FR-079R09L
Description
RES 9.09 OHM 1% 1/20W 0201
Resistance :
9.09Ohm
Voltage - Rated :
25V
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Power Rating :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Max Power Dissipation :
50mW
Temperature Coefficient :
-100/ +350ppm/°C