RC0201FR-076K81L
Mfr.Part #
RC0201FR-076K81L
Description
RES 6.81K OHM 1% 1/20W 0201
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Height :
280μm
Resistance :
6.81kOhm
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Depth :
300μm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Max Power Dissipation :
50mW
yes
Power Rating :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
Operating Temperature :
-55°C~125°C