RC0201FR-074K32L
Mfr.Part #
RC0201FR-074K32L
Description
RES 4.32K OHM 1% 1/20W 0201
Resistance :
4.32kOhm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power Rating :
50mW
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Max Power Dissipation :
50mW
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Datasheets
RC0201FR-074K32L
YAGEO RC0201FR-074K32L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 4.32kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C