RC0201FR-0730R9L
Mfr.Part #
RC0201FR-0730R9L
Description
RES 30.9 OHM 1% 1/20W 0201
Power Rating :
50mW
Resistance :
30.9Ohm
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
50mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
33 Weeks
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RC0201FR-0730R9L
YAGEO RC0201FR-0730R9L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 30.9Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C