RC0201FR-0722R1L
Mfr.Part #
RC0201FR-0722R1L
Description
RES 22.1 OHM 1% 1/20W 0201
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
33 Weeks
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
0201 (0603 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Power Rating :
50mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
Resistance :
22.1Ohm
Voltage - Rated :
25V
Max Power Dissipation :
50mW
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
RECTANGULAR
Datasheets
RC0201FR-0722R1L
YAGEO RC0201FR-0722R1L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 22.1Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C