RC0201FR-0714R3L
Mfr.Part #
RC0201FR-0714R3L
Description
RES 14.3 OHM 1% 1/20W 0201
Height :
280μm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
Tolerance :
±1%
Composition :
Thick Film
Power Rating :
50mW
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Max Power Dissipation :
50mW
Resistance :
14.3Ohm
2
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C